Aktuality

BLAHOŽELÁME K ŽIVOTNÉMU JUBILEU

Slovensko-poľská obchodná komora želá všetko len to najlepšie k životnému jubileu 80 rokov dlhoročnému partnerovi - Piotrovi Cebulskému, predsedovi Poľsko-slovenskej obchodnej komory v Krakove. Ďakujeme za dlhoročné partnerstvo a podporu, želáme veľa zdravia a ešte mnoho spoločných projektov. 

Publikácia Slovenské stopy v Poľsku od p. Andrey Elschekovej Matisovej

V krátkej dobe (po 10.05.2024) bude slávnostne a oficiálne odpromovanie publikácie pani veľvyslankyne SR v Poľsku Andrey Elschekovej Matisovej, pravdepodobne v Bratislave.

Poľská spoločnosť Allegro prichádza na Slovensko

Ďalšia veľká poľská spoločnosť prichádza na Slovensko a posilňuje väzby medzi oboma krajinami a ekonomikami. Allegro ponúka možnosť nakupovať prostredníctvom novej platformy, je najväčším trhoviskom s európskym pôvodom. Spoločnosť sa rozhodla nedávno vstúpiť na slovenský trh. Zákazníkom ponúka množstvo sortimentu za nízke ceny.

SEMINÁR PODNIKAJME NA SLOVENSKU - NA TROJMEDZÍ KRAJÍN

29.2.2024 sa v poľskej obci Istena uskutičnil seminár Podnikanie na Slovensku. Viac info v článku v prílohe. 

Seminár PODNIKANIE NA SLOVENSKU 29_2_2024 Istebna

TRI KRAJE SR, PR, ČR PODPÍSALI VYHLÁSENIE O SPOLUPRÁCI

Signatármi Spoločného vyhlásenia o spolupráci boli Erika Jurinová - predsedníčka ŽSK, Jakub Chełstowski - maršálek Sliezskeho vojvodstva a Ján Krkoška – hejtman Moravskoslezského kraja. Partnerské regióny v Spoločnom vyhlásení deklarujú zámer ďalšieho upevňovania kontaktov v rámci rozvoja spolupráce medzi tromi partnerskými regiónmi. Slávnostného podpisovania sa zúčastnili veľvyslanci všetkých troch krajín ako aj blízki partneri regionálnych samospráv či zástupcovia podnikateľských subjektov. Viac v článku v prílohe. 

Podpis Vyhlásenia o spolupráci krajov 28_2_2024


Udelenie ocenenia SPOK za rok 2022 spoločnosti URANPRES spol. s r.o.

Slovensko-poľská obchodná komora udelila za rok 2022 ocenenie spoločnosti Uranpres spol. s r.o.  za výnimočný výkon v mimoriadne zložitých podmienkach výstavby tunelov na poľskej diaľnici S1 - Węgierska Górka. 

Odovzdanie ocenenia SPOK spolocnosti URANPRES spol sro 6_2_2024

Účasť predsedu a podpredsedu SPOK na XXI. Slovensko-poľskom hospodárskom fóre

XXI. Slovensko-poľské hospodárske fórum sa konalo 21. novembra 2023 v Spišskej Novej Vsi pod záštitou veľvyslanectiev za účasti pani Veľvyslankyne Andrey Elschekovej Matisovej (Veľvyslanectvo SR vo Varšave) a pána Veľvyslanca Macieja Ruczaja (Veľvyslanectvo PR v Bratislave). Na fóre sa aktívne zúčastnil aj predseda a podpredseda Slovensko-poľskej obchodnej komory. 

XXI. Slovensko-poľské hospodárske forum 2023 program
Príhovor veľvyslankyne SR v Poľsku

Prečo ÁNO Karpatská stratégia, či reštart Karpatského dohovoru

Na začiatku našich iniciatív v roku 2016 nikto z nás netušil, že pri hľadaní systémového riešenia pre ochranu a trvalo udržateľný rozvoj Tatier v 21. storočí sa budeme musieť zaoberať až Karpatskou stratégiou, ktorú bude musieť navyše raz spoločne schváliť Európska únia a krajiny regiónu Karpát, resp. iniciovať reštart dnes už 20-ročného Karpatského dohovoru. Ponúkame Vám komplexné informácie a prehľad. 

Karpatská stratégia _ Strategia Karpacka Komunikačná a argumentačná pomôcka

NÁVŠTEVA DOPRAVNÝCH PROJEKTOV VO VARŠAVE

V dňoch 18.-19.10.2023 spoločnosť BUDIMEX s Veľvyslanectvom Poľskej republiky v SR zorganizovali pracovnú cestu po stavbách firmy Budimex v Poľsku pre slovenských novinárov (Denník N, Pravda, SME, Trend, HN):
- S7 Modlin - Czosnow (tu mal byť aj GR GDDKiA T. Zuchowski, bol z Ministerstva Infraštruktúry dyrektor Drog Publicznych J. Waszkiewicz)
- Warszawa Zachodnia
- električka do Wilanowa

Účastníci za slovenskú stranu:
Vladimír Jacko, generálny riaditeľ, Národná diaľničná spoločnosť
František Komora, prezident, Zväz logistiky a zasielateľstva SR
Roman Danko, generálny riaditeľ, Dopravný podnik mesta Košice
Stanislav Kučírek, predseda, Slovensko-poľská obchodná komora